Tirsdag: Hjem – Benidorm
Bussen starter fra Kristiansand og tar på deltakere frem til Sandefjord Torp. Her sjekker vi inn på flyet direkte til Alicante, avgang kl. 11,25. Etter ca. 3,5 timer ankommer vi Spania, hvor bussen tar oss med det korte stykket til Benidorm hvor vi sjekker inn på Melia Hotel Benidorm som ligger rolig til med en flott park med svømmebasseng og sitteplasser utenfor, butikker restuaranter, den livlige gamlebyen er i gangavstand. Det er basseng både innen- og utendørs. Alle rommene har sofa eller 2 stoler, samt balkong. Vi har inkludert frokost og middag hver dag under oppholdet.
Onsdag – torsdag: I Benidorm
En dag skal vi på utflukt i nærområdet. Vi kjører gjennom Altea, forbi småbyer som Benissa, Gata de Gorgos og Pedeguer før vi kommer til Benidoleig. Her skal vi besøke den kjente dryppstensgrotten. Etter besøket her fortsetter vi langs kysten forbi Javea og Moraira til Calpe. Lunsj underveis. En annen dag skal vi besøke fjellandsbyen Guadalest med en historie som går tilbake til det 7. århundre da maurerne regjerte i området. Landsbyen har kun 200 innbyggere og sies å være det mest besøkte stedet i denne delen av Spania. De trange, smugene med kafeer og butikker lokker turister på søken etter det «ekte Spania». Vi skal også få oppleve mandeltrær i blomstring. Etter besøket her fortsetter til Tarbena hvor vi har inkludert en enkel lunsj. Herfra over Rottepasset med fantastisk utsikt over områdene rundt, før vi kommer ned i Jalondalen, her skal vi få smake på ekte spansk skinke, ost og vin. En tredje dag går turen til Costa Blancas hovedstad Alicante. Vi kjører ned og tar gamlebyen i nærmere øyesyn. Denne kan ved første øyekast virke litt slitt, men inntrykket forsvinner raskt om man utforsker de små, koselige gatene og smugene. Til slutt bør vi ta en tur på den flotte, flislagte promenaden Explanada d’ Espanya som er flankert av høye daddelpalmer. På vei tilbake til Benidorm besøker vi den fargerike fiskerlandsbyen Villa Joyosa. Vi får også god tid på egenhånd. Vi kan gå på marked, besøke gamlebyen, nyte utsikten fra Balcon de Mediterranea, bade på stranden osv….
Fredag: Benidorm – hjem
Vi spiser frokost på hotellet, og slapper litt av før vi drar til flyplassen i Alicante. Her sjekker vi inn på flyet til Sandefjord, avgang kl.16,10. Etter 3,5 timer lander vi tilbake i Norge, og tar plass i bussen som tar oss de siste milene tilbake til våre påstigningssteder.