Mandag: Hjem – Rondane
Bussen starter fra Kristiansand og tar opp deltagere langs E-18 til Oslo. Herfra fortsetter vi langs Mjøsa til Hamar, hvor vi skal besøke Norsk Jernbanemuseum. Etter besøket fortsetter vi forbi Lillehammer, videre opp gjennom Gudbrandsdalen frem til Sel, hvor vi svinger av veien og kjører opp til Høvringen og Høvringen Høgfjellshotell. Hotellet ligger med fantastisk utsikt over Rondane, og setter sin stolthet i å bevare den norske høyfjellstradisjonen. Rommene er renovert og holdt i autentisk 60-tallsstil. Alle rom har bad, dusj og WC, men det er ingen TV på rommene – til gjengjeld har de panoramautsikt mot fjellene rundt. Her skal vi bo i 3 netter og samles til felles middag basert på tradisjonell norsk mat.
Tirsdag og onsdag: Rondane
Vi spiser frokost og middag på hotellet hver dag, og det er inkludert smørelunsj begge dagene, hvor dere også kan fylle termosen til dagens utflukt. Den ene dagen får vi fantastiske naturopplevelser når vi skal på utflukt gjennom Romsdalen. Vi kjører først opp på Dovre til Dombås, og her svinger vi av hovedveien ned mot Åndalsnes. Vi kjører forbi Lesja og Bjorli, med imponerende fjell på begge sider, frem til Trollveggen. Underveis stopper vi også ved Slettafossen og Kyllingbrua, som vi skal kjøre over med tog senere på dagen. Vi kjører også inn til foten av Trollstigen, hvor vi får utsikt over Trollstigen og områdene rundt. Etter besøket her kjører vi til Åndalsnes. Fra Åndalsnes tar vi toget tilbake til Dombås på strekningen som har blitt kalt ”Norges vakreste togreise,” med stupbratte fjell, imponerende fosser, steinbroer og Romsdalsfjorden – alt sammen en perfekt ramme for opplevelsen. På Dombås venter bussen for å ta oss tilbake til Høvringen. Den andre dagen tar vi en formiddagsutflukt til Lom. Her skal vi besøke Lom Stavkyrkje, og vi har også inkludert inngang til det flotte Fossheim Steinsenter, kjent for sine imponerende steiner og steinkreasjoner. Etter besøket i Lom returnerer vi til Høvringen, hvor vi får ettermiddagen fri til avslapning og hygge. Hva med en vandretur i den fantastiske fjellheimen?
Torsdag: Rondane – hjem
Vi spiser frokost på hotellet før vi setter oss i bussen og setter kursen hjemover. Vi kjører forbi Lillehammer og Biri, og videre langs Mjøsa til Gjøvik. Her svinger vi av veien mot Toten, hvor vi skal besøke Amtmannsgården Steinberg. Her har tiden stått stille siden 1814, både inne og ute i parken og på det originale tunet. Vi får en omvisning før vi fortsetter langs Rv 4 til Oslo, og videre langs E-18 tilbake til våre påstigningssteder.