Fredag: Hjem – Costa del Sol
Bussen starter fra Kristiansand og tar på deltakere langs E-18 frem til Sandefjord Torp. Her sjekker vi inn på direkteflyet til Malaga, avgang kl. 10:40. Etter knappe 4 timer ankommer vi Spania og kjører det korte stykket fra flyplassen til vårt hotell Mac Puerto Marina i Benalmadena, som ligger vakkert til rett på stranden. Her er det kort gangavstand til lystbåthavnen, restauranter og barer. Hotellet har restaurant, bar, underholdning noen kvelder i uken, svømmebasseng ute, samt SPA-avdeling (mot tillegg). Alle rom har balkong eller terrasse. Vi har inkludert frokost hver dag og middag 10 kvelder.
Lørdag 31. januar – torsdag 12. februar: Costa del Sol
Vi skal slappe av og kose oss i 2 uker på solkysten. Vi har inkludert 3 dagsutflukter, og ellers arrangerer reiselederen noen småutflukter i nærområdet under oppholdet. En utfluktsdag går til Malaga by hvor vi får se de mest kjente severdighetene som byen har å tilby. Byen syder av liv, gammel historie og moderne kultur med katedralen og Picassomuseet som noen av høydepunktene (inngang her etter guidingen for egen regning). En annen utfluktsdag går til fjellandsbyen Ronda. Vi kjører gjennom vakkert landskap til en av Spanias eldste byer, beliggende 750 moh. Både Ernest Hemingway og Orson Welles har bodd i denne vakre fjellbyen. Vi returnerer til hotellet utpå ettermiddagen. En tredje utfluktsdag går til El Torcal og Antequera. En times kjøring nord, kommer vi til det måneaktige landskapet i El Torcal, kjent for sine imponerende steinformasjoner og underjordiske grotter. Deretter besøker vi den historiske byen Antequera, med sin mauriske borg, vakre kirker og eldgamle gravkamre som er på UNESCOs verdensarvliste. En dag under oppholdet kan du bli med reiselederen på utflukt til Gibraltar (mot tillegg). Gibraltar er fortsatt under engelsk «herredømme», og det er det eneste stedet i Europa hvor det fortsatt lever ville aper. Vi får også god tid til å slappe av, hygge oss i solveggen, besøke markedet eller dra på småutflukter i områdene rundt hotellet.
Fredag: Costa del Sol – hjem
Vi har en tidlig avreise og kjører til flyplassen. Her sjekker vi inn på morgenflyet til Sandefjord Torp. Etter drøye 3,5 timer lander vi kl. 09,50 og tar plass i bussen som tar oss de siste milene tilbake til våre påstigningssteder.